Najciekawsze muzyczne festiwale w Polsce

Festiwale bluesowe w Polsce od momentu swojego powstania nieustannie przyciągają tysiące miłośników i wciąż cieszą się popularnością. Ogólnopolski Przegląd Muzyki Big Star Festiwal to doskonałe rozwiązanie dla młodych zespołów, które pragną zadebiutować i zaprezentować się jak z najlepszej strony. Festiwal jest organizowany od 2002 roku w siedmiu najpopularniejszych miastach Polski: w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Dedykowany jest formacjom rockowym, bluesowym i popowym. Ciekawostką jest m.in fakt, że laureatem w jednej z edycji Big Star Festiwal był zespół Coma.

Jednym z najpopularniejszych Festiwali Muzycznych w Polsce jest Blues Express organizowany corocznie przez Dom Polski. Jego cechą charakterystyczną jest wspólny przejazd pociągiem przypominającym parowóz i występy muzyczne w pociągu. Impreza jest stale doceniana i organizowana nieprzerwalnie od 1993 roku w połowie lipca, a samo wydarzenie zyskało 6 miejsce w specjalnie przygotowanym plebiscycie pisma „Twój Blues” dla najlepszych corocznych wydarzeń muzycznych. Na uwagę zasługuje także Bluesroads festiwal – bezpłatna krakowska inicjatywa studencka, której początek miał miejsce w 2010 roku. Od tamtej pory festiwal odbywa się co roku w maju i dedykowany jest początkującym zespołom muzycznym grającym bluesa. To niepowtarzalna szansa na zaprezentowanie własnej twórczości muzycznej i jednocześnie odnalezienie inspiracji. W ramach festiwalu organizowane są koncerty, przeglądy muzyczne, wystawy i wykłady edukacyjne.

Blues w Polsce

Historia bluesa jest pełna wielu ciekawostek i tajemnic, które wciąż pozostawiają wiele wątpliwości. Blues jest gatunkiem muzycznym, który obejmuje tworzenie muzyki inspirowanej realnym życiem i jego problemami...

Newsletter

Zapisz sie aby być na bieżąco z akutualnościami